top of page

ВІРТУАЛЬНИЙ КУТОЧОК СІМЕЙНОГО ЧИТАННЯ 

Збережіть собі корисну бібліотечну продукцію

ПЛАН ЗАХОДІВ З ОРГАНІЗАЦІЇ СІМЕЙНОГО ЧИТАННЯ ТА ДОЗВІЛЛЯ НА 2020 РІК.

Зробити читання органічною частиною життя користувачів різного віку - одне з головних спрямувань різноманітних за способом проведення та інноваційних бібліотечних заходів,  важливим завданням яких залишається заохочення батьків та дітей до спільного читання  кращіх творів вітчизняної та зарубіжної літератури, виховання успішного читача та популяризація дитячогї книги та читання в родинному колі.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

Дізнайтесь, про те, яке місце займає сімейне читання в розвитку людини, та  які книги можно читати всією сім'єю.

Батькам: Файли

ОНЛАЙН АНКЕТИ ДЛЯ БАТЬКІВ НАШИХ УЧНІВ

Проходження таких тестів допомогає скорегувати роботу бібліотекаря та основні напрями роботи бібліотеки.

Предмет дослідження - вивчення інформаційних потреб очами батьків;  їх задоволеність обслуговуванням;  їх уявлення про сучасну бібліотеці і т.д

 Основна мета дослідження - отримання цінної інформації про бібліотечне середовищі в тому вигляді, в якому вона відображається в свідомості батьків;  вивчення думки про ефективність послуг, що надаються, про вдосконалення їх подальшого розвитку;  про рівень і перспективи розвитку бібліотечного обслуговування в школі;  якою хотіли б бачити бібліотеку батьки в майбутньому.

 Для досягнення мети були поставлені такі завдання:

 Виявити місце бібліотеки в житті їхньої дитини та їх сім'ї.
 Проаналізувати ступінь задоволеності  організацією роботи бібліотеки, якістю бібліотечного обслуговування.
 Отримати відомості прогностичного характеру щодо вдосконалення бібліотечного обслуговування.
 Визначити тенденції розвитку інформаційних потреб дитини та сім'ї.
 Визначити пріоритети діяльності бібліотеки на перспективу.

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ
"ЧИТАННЯ ВАШОЇ ДИТИНИ".

Однією з пріоритетних проблем нашого суспільства є залучення дитини до читання. Багато в чому завдяки читанню книг відбувається формування духовної культури особистості, моральне виховання, збагачення людини знаннями. На жаль, в наш вік інформатизації ставлення дітей до книги змінилося, інтерес до читання став падати. Виходячи з цього дуже важливо, щоб у сім'ї були створені умови для прищеплення любові і інтересу до книги, відкриття в дитині "таланту читача". Мета даної анкети: визначити місце і значення книги в житті та розвитку дитини, отримати уявлення про організацію домашнього читання.

Батькам: Файли

SCH76.LIBRARY РЕКОМЕНДУЄ: СЕРІАЛ ДЛЯ БАТЬКІВ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ»

Інтернет надає багато можливостей як для дорослих, так і для дітей. Але поряд із тим є запитання, які можуть хвилювати батьків, коли їхні діти користуються ґаджетами. Ким є «друзі» у соціальних мережах? Як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті? Чи існує небезпека від кібербулінгу? Всі ці та багато інших запитань обговоримо з Анастасією Дьяковою та Машою Єфросиніною.
Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.

Батькам: Приветствие
_MG_7086.JPG

ЯК СТАТИ ВІДМІННИКОМ І ПОЛЮБИТИ ШКОЛУ

Скарбничка правил для вашої дитини

 Багато хто, напевно, чули слова, що геніальність - це 1% вроджених здібностей і 99% тяжкої роботи над собою.  Те ж саме можна сказати про шкільну успішність.  Відмінниками, як правило, стають не діти, які легко запам'ятовують і відтворюють навчальний матеріал, а цілеспрямовані особистості, здатні напружено працювати над пошуком і аналізом нових знань.  Як досягти академічних висот і що значить «працювати над собою»?

 Вчителі-практики поділилися своїми багаторічними спостереженнями, що дозволило створити своєрідну збірку правил.  Деякі з них, можливо, допоможуть вашим дітям стати блискучими учнями, залишаючись при цьому цілком щасливими хлопчиками і дівчатками.

 Правило №1.  Формуємо мету.
 Складання плану навчання не дозволить малюкові лінуватися або відкладати неприємні завдання «на потім».  План повинен бути детальним і враховувати реальні здібності дитини.  Як приклад можна привести такі завдання: підготуватися до шкільної олімпіади, записатися на факультатив, підготувати три творчих проекти за рік.

 Правило №2.  Час вартісніше грошей.
 Найчастіше учні не вміють раціонально використовувати кожну хвилину вільного часу.  Багато годин на рік витрачається на пошук потрібного предмета при складанні шкільної сумки або відборі елементів одягу.  А по дорозі в школу діти нудьгують, безглуздо розглядаючи пейзажі за вікном.  Правильна організація навчального куточка школяра і прослуховування корисних аудіозаписів по дорозі допоможуть заощадити час і виділити більше хвилин на відпочинок чи розваги.

 Правило №3.  Вчимо тільки необхідні предмети.
 За кордоном учні не витрачають свої сили на вивчення непотрібних їм всіх  шкільних програм.  Профільне навчання дозволяє зосереджувати увагу лише на необхідних для вступу до вишу предметах або на творчих курсах.  Тоді з'являється пару годин в тиждень для відвідування позаурочних клубів за інтересами.


 Правило №4.  Іноземна мова - шлях в світ.
 Хоча б одна іноземна мова входить в обов'язкову програму всіх зарубіжних шкіл.  В ідеалі діти вивчають дві іноземні, проходячи літню практику за кордоном.  Нерідко можна побачити, що під час перерви американські або англійські школярі розмовляють із закордонним гостем на його мові.  Такі програми обміну дозволяють навчитися правильній вимові у носія іноземної мови.  Якщо дозволяє бюджет, обов'язково запишіть дитину на літні курси в іншій країні.  Мовне середовище за два тижні зробить більше, ніж вивчення іноземної в звичайній школі протягом року.

 Правило №5.  Думаю - отже, існую.
 Здатність до критичного мислення не дається від народження. Над її розвитком слід працювати.  Учень повинен не тільки вміти знайти потрібну інформацію, а й поставити під сумнів недостовірні факти або затвердження.  Ефективно і швидко здатність мислити аналітично розвивають дискусійні клуби.

 Правило №6.  Соціальна активність.
 Допомога в організації шкільних заходів розвиває соціальні якості дитини і допоможе йому краще розбиратися в людях.  Благодійні проекти або акції виробляють альтруїзм, соціально адаптують підлітка.  Не варто відмовлятися від шефської допомоги молодшим школярам - це своєрідна школа відповідальної поведінки.

 Правило №7.  Вчимося у професіоналів.
 Зацікавити дитину предметом неможливо без зустрічей з справжніми фанатами цієї галузі науки.  Живе спілкування з видатними вченими здатне захопити учня певною тематикою на все життя.  Майстер-класи або просто звичайні розмови допоможуть отримати неоціненний досвід і побачити світ з незвичного ракурсу.

 Правило №8.  Рівняємося на найсильніших.
 У кожній галузі знань є генії, які досягли всесвітньої слави і визнання.  Чим більше дитина дізнається про їхнє життя або особисті уподобання, тим краще розуміє, що це не супергерої, а звичайні, захоплені наукою особистості, які поставили перед собою певну мету.

 Правило №9.  Техніка на службі учня.
 Сучасна техніка здатна значно спростити процес отримання знань.  Для пошуку книги вже не треба бігти в бібліотеку - достатньо відкрити сайт і завантажити необхідне.  Іноземну мову можна вчити за допомогою аудіозаписів або відеоуроків.  Більшість шкіл переходять на електронні системи обліку, коли навіть при пропуску занять можна отримати необхідні завдання і зв'язатися з учителем по Skype.  На уроках використовуються проектори, наукові презентації та електронні книги.

 Правило №10.  Навчання.  Сон.  Відпочинок.
 Темп сучасного життя надзвичайно високий.  У сучасній школі від дітей вимагають все більше і більше умінь, знань, навичок.  Найчастіше робота над домашніми завданнями закінчується вже пізно ввечері.  Абсолютно протилежний підхід у зарубіжних шкіл: на домашні завдання виділяється близько години, а решту часу діти займаються спортом і відпочивають.  Збалансований підхід до трьох основних компонентів учнівської життя підвищує ефективність навчання.

 Правило №11.  Все записуємо.
 Кожен день дарує школярам якийсь новий досвід, нові знання.  Запам'ятати всі пережиті враження не зможуть навіть генії, тому доброю звичкою стане ведення щоденника або блога.  Так учень виробляє хороший літературний стиль і вміння помічати те, що інші пропустили.

 Правило №12.  Якщо щось робиш, роби це добре.Спеціалізація школярів за кордоном починається зі старших класів, а до цього вони «шукають себе», досліджуючи різні області і набуваючи багатогранний досвід.  Не можна зрозуміти, що подобається, не вивчивши предмет належним чином.  Навіть досить посередні школи пропонують не менше 10 клубів за захопленнями, де можна зайнятися музикою, спортом, видавати шкільні ЗМІ або грати в театрі.  Спробувавши себе в усіх можливих ролях і спеціальностях, дитина дійсно вибере справу, яке буде любити все життя.

 Правило №13.  Пізнаючи світ, ми пізнаємо себе.
 Навчальні курси або відпочинок в іншій країні на канікулах змінять світогляд школяра.  Не варто відмовлятися від можливості спілкування з людьми з іншими традиціями і культурою.  Це корисно не тільки для поліпшення іноземного, але і для становлення власних життєвих ідеалів.  Тому наявність у абітурієнта досвіду міжнародних програм цінують всі університети.

 Правило №14.  Учитель не наглядач, а друг.
 Учитель, який знає все про смаки та інтереси своїх учнів, завжди допоможе при виборі захоплюючій програми, зорієнтує в курсах або просто дасть корисні поради для вступу до вузу.  Не потрібно відмовлятися від особистої розмови «по душах» з викладачем, боячись здатися улюбленцем.  У будь-якому випадку кожному випускнику потрібні будуть рекомендації, тому заздалегідь потурбуйтеся, щоб вчителю було що про вас сказати.


 Правило №15.  Особистий профайл.
 Для комплексної підготовки до університету деякі діти заводять «особиста справа», куди записують маленькі і великі досягнення, відзначають перемоги на спортивних змаганнях, участь у благодійних проектах, прочитані книги, оцінки на позашкільних тестуваннях, результати літніх курсів, презентації творчих ідей.  Весь цей багаж досягнень готується протягом декількох років, щоб відобразити сильні сторони особистості школяра, показати його приймальні комісії ВНЗ з кращого боку.

 Правило №16.  Практика.  І ще раз практика.
 Всі шкільні курси надають можливість практичних (лабораторних) занять.  Але відмінникові цього недостатньо.  Він прагне навіть на канікулах додатково пройти стажування, вивчити цікаву для область з позиції помічника, волонтера, секретаря.

 Ті, хто вибрав для майбутньої професії сфери управління або бізнесу, втілюють в життя власні бізнес-проекти або шукають однодумців для нової ідеї.  Музично обдаровані діти формують групи або виступають сольно.  Захоплені наукою хлопці створюють дослідні зразки і пропонують науковим центрам розглянути їх корисність.  Всі проекти, навіть невдалі, можна вносити в особистий профайл, так як це свідоцтво цілеспрямованості і творчого підходу.

 Правило №17.  Готуємося до вузу з середньої школи.Вибір університету зарубіжні школярі роблять ще в 8-9 класах.  Найчастіше це не найдоступніший за вартістю навчання або розташуванню вуз.  Перевага віддається закладу, який готує висококласних фахівців у потрібній галузі.  Вступити в такі установи не так просто, тому підготовка ведеться кілька років.

 Діти вивчають вимоги вузу, потрібні для здачі предмети, відвідують екскурсії по навчальному закладу, щоб відчути «студентський дух» і мотивувати себе на активну роботу.  Великим плюсом при надходженні є проходження підготовчих курсів у вищому навчальному закладі.

 Правило №18.  Вчимося заради знань, а не оцінок.
 Навчання заради оцінок свідчить про відсутність будь-якої мотивації.  Це означає, що знання школяреві не потрібні, він не планує їх використовувати.  Такі діти не уявляють своє подальше життя, не планують майбутнє.  Оцінки - всього лише цифри на аркуші паперу і нікому не цікаві.  Розуміння цього факту має змінити ставлення дитини до шкільних занять і навчанні.

 Правило №19.  Досвід - син помилок важких.
 Кожна помилка або невдача наближає нас до успіху.  Саме так думають успішні й відомі люди.  Не треба боятися робити те, що раніше не пробували.  Так неможливо навчитися.  Тільки ризикуючи і намагаючись, можна домогтися бажаного, знайти нестандартний вихід із, здавалося б, безвихідної ситуації.

 Правило №20.  Віримо в себе.
 Домогтися успіху можна, якщо спочатку налаштовані на поразку.  Тільки абсолютна віра в свої сили і підтримку близьких допоможе досягти мети.  Нагадування про перемоги (медалі, дипломи) варто залишати на увазі, вивішувати на стіну своєї кімнати.  Чим більше маленьких перемог, тим сильніше бажання перемагати в будь-який «навчальної битві».  А кілька маленьких поразок гарантують велику перемогу.

 Цілком можливо, що виконання цих нескладних правил не допоможе всім школярам стати відмінниками, але абсолютно точно зробить шкільне життя набагато цікавіше і різноманітніше.

Батькам: About Us
bottom of page