top of page
клавиатура

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ В «SCH76.LIBRARY»

Медіаграмотність: Программы
Интернет мониторинга

БІБЛІОТЕЧНИЙ ПРОЕКТ "МЕДІАБЕЗПЕКА ТА ІНТЕРНЕТ-ГРАМОТНІСТЬ"

       Шкільна бібліотека – це те інформаційне середовище, де людина з наймолодшого віку починає отримувати найрізноманітнішу інформацію. Дуже важливо, щоб це стало міцним поштовхом для сприйняття якісної інформації та натхненням для поглибленого вивчення знань з будь якої галузі. Зараз  потрібно розуміти,  що в Новій українській школі, та в зв’язку з тенденцією до створення медіатек інформаційне забезпечення може змінювати свої форми. Нові інформаційні технології підштовхують людину до нового інформаційного світоустрою. Бібліотеки стають більш обладнаними для роботи в Інтернеті. А Інтернет є ще одним джерелом для  отримання інформації дитиною, та чим дорослішею стає детина, тим частіше вона звертається до пошукових систем Всесвітньої павутини.

      Більшість сучасних бібліотек обладнані комп’ютерами для самостійної роботи. Але шкільних занять з інформатики стає замало,  як і бібліотечного архіву. Бо завдання бібліотеки у Новій українській школі не лише навчитися читати та сприймати прочитане, а ще й знаходити потрібну якісну інформацію та розуміти, як використати. Інформаційне століття переходить в століття досвіду. А безпосередньо масиви інформації нічого не варті, без уміння їх використовувати. Согодні більшість інформації людина отримує саме з Інтернету, а до бібліотеки, в класичному її розумінні, як до книжкового фонду та архіву звертається усе рідше. Тобто Інтернет є одним із важливих факторів формування особистості.

        Для гармонійного розвитку людини  бібліотека Нової української школи має на меті популяризувати механізм безпечної роботи в мережі.  Бо перш за все зусилля треба прикладати серед дітей та молоді.

День безпечного Інтернету 2019 відзначаєтся 5 лютого під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". Але обговорення шляхів безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту та багатьох інших питань стає необхідним набагато частіше ніж один раз на рік.

Інтернет - це свого роду інструмент для оволодіння інформацією, а відповідно, як і будь-якими іншими інструментами, їм треба вміти користуватися. Тому, наша бібліотека пропонує новий освітній бібліотечний проект, який забезпечить отримання дітьми необхідних знань та навичок. 

SCH76.LIBRARY РЕКОМЕНДУЄ: СЕРІАЛ ДЛЯ БАТЬКІВ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ»

Інтернет надає багато можливостей як для дорослих, так і для дітей. Але поряд із тим є запитання, які можуть хвилювати батьків, коли їхні діти користуються ґаджетами. Ким є «друзі» у соціальних мережах? Як захистити дітей від шкідливого контенту в інтернеті? Чи існує небезпека від кібербулінгу? Всі ці та багато інших запитань обговоримо з Анастасією Дьяковою та Машою Єфросиніною.
Цей курс для того, аби навчити батьків допомагати дітям використовувати інтернет та цифрові пристрої безпечно і з користю.

Медіаграмотність: Приветствие
Профессиональные киберспортсмены

Я ЙДУ В МЕРЕЖУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ.

Не можу уявити

Життя без Інтернету,

Що всі куточки світу

Заплів в свої тенета.

 Лиш кнопку я натисну –

Відкриються в вікні

Новин велика збірка

І правила, й статті.

Встають переді мною

Найвищі в світі гори.

Ліси стоять стіною,

Хлюпочуть хвилі моря.

 Я побуваю в шахті

І в космос піднімуся.

З подругою в контакті

Я легко поділюся.

 Та є у «павутині»

Картинки не хороші,

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.

 А є й такі там сайти,

Мов вовк в овечій шкурі –

Поки їх розпізнаєш,

Вони тебе обдурять.

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.

 Джерело: план уроку з

https://naurok.com.ua

Медіаграмотність: Наша концепция

ПРОГРАМА МЕДІАГРАМОТНОСТІ

ДЛЯ ГРОМАДЯН

Про проект «Програма медіаграмотності для громадян» який реалізувався у 2015-2016 рр. за підтримки:
- Міністерства внутрішніх справ і міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada),
в партнерстві з
- Академією української преси,
- Ради міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX) 
- проекту «StopFake».
підтриманий Міністерством культури України.

Медіаграмотність: Приветствие
Медіаграмотність: Что у нас нового
Варващенко Вікторія

ЗАВІДУВАЧ БІБЛІОТЕКОЮ ХАРКІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ ВАРВАЩЕНКО ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА - СПЕЦІАЛІСТ В СФЕРІ МЕДІАГРАМОТНОСТІ З ВЕЛИКИМ СТАЖЕМ РОБОТИ В БІБЛІОТЕЦІ ТА ДОСВІДОМ РОБОТИ З МЕДІА. ПРОТЯГОМ ЧОТИРЬОХ РОКІВ ВЕЛА КОМП'ЮТЕРНІ КУРСИ ТА ТРЕНІНГИ ПО ВИКОРИСТАННЮ СУЧАСНИХ ГАДЖЕТІВ. БІБЛІОТЕКАР, ЯКИЙ ВДОСКОНАЛЮЄ СЕБЕ ЩОДНЯ ТА ЕФЕКТИВНО ВИКОРИСТОВУЄ СУЧАСНІ ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В РОБОТІ ТА ПІДВИЩЕННІ ПРОФЕСІЙНОГО РІВНЯ І ОСОБИСТОГО ДОСВІДУ. 

bottom of page